Databáze častých dotazů
Laxus z.ú. > On-line poradna Laxus z.ú. > Databáze častých dotazů

THC a schizofrenie

Řešení Dobrý den, mám problém se synem, je sice už plnoletý, ale nemůžu se dívat jak se ničí. Kouří již několik let marihuanu, kterou si sám pěstuje a daříse mu to.
Poslední dobou se dost psychicky změnil. Myslím,že se jedná o schizofrenii po odrůdě skunk. Samozřejmě si to nepřiznává, ale nedá se
s ním komunikovat, neví kde má věci, nemá peníze atd. Jeho moč jsme dali do laboratoře vyšetřit,mám tam známou,a vysledek pouze pozitivní na THC.
Poraďte prosím co s ním dělat, nechci čekat až se něco stane. Děkuji moc

Dobrý den,

Díky za Váš dotaz. Píšete, že Váš plnoletý syn již několik kouří THC a ženyní máte pocit, že za poslední dobu se změnil, respektive se mění jehochování. Uvažujete o tom, že by se u něj mohla rozvíjet schizofrenie po požívání silnější odrůdy marihuany, tzv. skunku.

To, co popisujete - syn zapomíná, neví kde má věci, nemá dostatek finančníchprostředků - nemusí být nutně příznak schizofrenie, může jít o důsledekdlouhodobého užívání THC; samozřejmě Vaše podezření na schizofrenii není možné bagatelizovat, po užívání THC se rozvíjejí nejrůznější duševníonemocnění, mimo jiné i schizofrenie, nicméně abychom toto potvrzení mohlivyloučit či potvrdit, bylo by třeba provést odborné vyšetření psychiatrem.

Co se dá se synem dělat? Obecně se dá říci, že jsou dvě možnosti léčby -
ambulantní (klient někam pravidelně dochází) a pobytová (klient je po dobunapř. tří týdnů v určitím zařízení) - výchotízm bodem ovšem je, aby klient měl nějakou motivaci či potřebu se sebou něco dělat.

Zásadní otázka tedy je jak celou situaci vnímá Váš syn a jaký má na užívání THC náhled a pohled? Chtěl by nějakou změnu, je nějak notivován? Má pocit, že o něco přichází tím že konzumuje THC?

Také by stálo za to uvažovat jak se v nastalé situaci cítíte Vy a jak ji vnímáte Vy? Možná by stálo za to navštívit Ambulantní centrum, kde pracujeme i s osabami blízkými uživatelům; kontakty najdete na našich webových stránkách.

Zdraví a pěkný den přeje

Martin Svoboda
 
Byl tento příspěvek přínosný? ano / ne
Detaily příspěvku
Identifikátor příspěvku: 10
Kategorie: Účinky drog, detekovatelnost drog v moči a krvi
Datum přidání: 28-Jul-2016 13:48:09
Počet zobrazení: 613
Hodnocení (Hlasy): Položka hodnocena 3.5/5.0 (16)

 
<< Zpět

Powered by Help Desk Software HESK™
Brought to you by Help Desk Software SysAid