Databáze častých dotazů
Laxus z.ú. > On-line poradna Laxus z.ú. > Databáze častých dotazů

Rada jak navázat komunikaci

Řešení Dobrý den,
moje 18ti letá dcera si píchá pervitin.Tohoto času byla vyhozena z domu,jelikož se s jejím chováním nedalo společně žít v jedné domácnosti. Ztráceli se věci,jídlo,peníze. Myslím klasická situace. Dcera
zanechala studia, nepracuje, už asi rok se fláká, nadělala dluhy. V současné době má dcera doma zrušené trvalé bydliště.Byla jsem se radit u psychologa, ten mi sdělil,že žádná jiná komunikace, než "bud se půjdeš léčit, nebo jdeš z domu" neexistuje.
Proto se obracím na Vás, jak se dá dceři pomoci a jak vůbec pokračovat, zda ji vzít domů,jelikož je zima a ona naléhá a dát jí šanci cokoliv změnit, nebo co vlastně dál. Samozřejmě už ji naprosto nic nevěřím a myslím si, že její naléhání je jen zas pohodlným řešením nic neřešit. Děkuji za informace.

Odpověď:

Dobrý den,
Píšete, že Vaše 18-ti letá dcera užívá pervitin a že jste se před nějakým časem rozhodla, že soužití s ní je pro Vás neúnosné a že bude lepší pokud jí "vyhodíte na ulici". Takové rozhodnutí se zpravidla nedělá snadno a pokud se tak už jednou rozhodnete, měla byste za tímto rozhodnutím stát pevně a bez vlastních pochybností o jeho správnosti/nepsrávnosti.
Nyní se objektivně vzato blíží zima a vy možná přemýšlíte, jestli Vaše rozhodnutí bylo správné a jestli Vaše dcera bez Vás v zimě přežije. Pokud uvažujete o tom, že byste akcetovala to, že Vaše dcera s Vámi začne opětžít, bylo by vhodné a žádoucí stanovit podmínky, za kterých s Vámi Vaše dcera může začít opět žít - navíc by s těmito podmínkami měli být ztotožněni i ostatní členové Vaší domácnosti/rodiny. Pokud dcera tyto podmínky nebude respektovat, bylo by dobré dopředu stanovit, co bude následovat - a v případě potřeby se toho důsledně držet.
Co se týče zmiňované léčby - možnosti tu nepochybně jsou, důležité ovšem je, jaký náhled na celou situaci má Vaše dcera a má-li o léčbu zájem. Ambulantní léčbu či zprostředkování léčby pobytové Vám můžeme nabídnout v našem Ambulantním centru.
Doufám, že jsem na Vaše otázky odpověděl alespoň částečně. Pokud ne, můžete nás opět kontaktovat. Také můžete zvážit osobní návštěvu našich Ambulantních centrech
 
Byl tento příspěvek přínosný? ano / ne
Detaily příspěvku
Identifikátor příspěvku: 3
Kategorie: Drogy a závislost v rodině
Datum přidání: 28-Jul-2016 13:03:03
Počet zobrazení: 1118
Hodnocení (Hlasy): Položka hodnocena 3.8/5.0 (30)

 
<< Zpět

Powered by Help Desk Software HESK™
Brought to you by Help Desk Software SysAid