Databáze častých dotazů
Laxus z.ú. > On-line poradna Laxus z.ú. > Databáze častých dotazů

alkoholismus

Řešení Dobrý den,

už delší dobu řešíme problém v naší rodině a to je časté pití alkoholu mého otce. Trvá to od mého dětství a zatím bez známek zlepšení či omezení pití.

Otec pije skoro každý týden a po 3 dnech abstinence se projevuje nevrlost a nervozita. Otec si uvědomuje své chování a občas má výčitky svědomí, ale beznáznaku toho, že by vyhledal odbornou pomoc. Vždy říká, že to zvládne sám.
Nejčastěji pije alkohol v podobě piva či vína, občas také tvrdší alkohol.
Sama si nevím rady, jak mu pomoct, jelikož už doma se ségrou moc nejsme a mamka chodí také často do práce. Takže je táta doma poměrně sám, tudíž je pro něj snažší se k alkoholu dostat.

Nevíte jak donutit takového člověka k vyhledání odborné pomoci?

Předem děkuji za reakci.

Dobrý den,
díky za důvěru, se kterou se na nás obracíte.

Píšete, že otcovo pití vnímáte už od svého dětství jako problematické. Nyníse situace ve Vaší rodině trochu mění, Vy se sestrou doma už moc nepobýváte,matka je v práci a otec doma sám popíjí.

Ptáte se, jak motivovat člověka, aby vyhledal odbornou pomoc. Předně je důležité říci, že řešit otcovo pití v situaci, kdy už je pod vlivem
alkoholu, nemá cenu. Je lepší počkat na dny kdy abstinuje a je ochotný Vás vyslechnout.
Potom mu zkusit popsat, co vidíte a zažíváte, když pije a
nabízet mu zprostředkování pomoci. Můžete mu vysvětlit jaké jsou možnostiléčby u nás (ambulantní a pobytová), že jde o služby bezplatné.

Napadá mě, že i Vy (Vaše matka i sestra) můžete navštívit odborné služby,kde můžete čerpat poradenství pro osoby blízké, kde jednak dostanete informace, jak se vůči otci chovat, nebo čeho se naopak vyvarovat, jak jej vhodně motivovat ke změně životního stylu. A jednak se Vám dostane psychické podpory v tak složité životní situaci.

Má odpověď je velmi stručná, jestli Vás k tomu ještě něco napadne, tak
klidně napište. Jestli budete mít zájem využít služeb pro osoby blízké, dejte vědět, ze kterého města jste, pokusím se Vám vyhledat uvedené služby.

Za AC Laxus Katka Kozáková
 
Byl tento příspěvek přínosný? ano / ne
Detaily příspěvku
Identifikátor příspěvku: 16
Kategorie: Léčba závislosti
Datum přidání: 28-Jul-2016 15:40:23
Počet zobrazení: 1163
Hodnocení (Hlasy): Položka hodnocena 3.6/5.0 (25)

 
<< Zpět

Powered by Help Desk Software HESK™
Brought to you by Help Desk Software SysAid