Rok 2021 byl bezpochyby ve znamení světové pandemie Covid-19 a přinesl s sebou jistě mnoho těžkostí. Ale nepřinesl jen špatné. Jsme vděční, že touto cestou můžeme poděkovat všem našim donátorům, kteří nejen nás, ale především naše klienty, v tomto náročném období podpořili, a díky kterým jsme mohli stát při našich klientech a předávat tak podporu dál. Díky vám jsme mohli úspěšně pomáhat rozplétat různé životní těžkosti a zlepšovat kvalitu života uživatelům drog či alkoholu, patologickým hráčům, lidem v konfliktu se zákonem, ve výkonu vazby nebo trestu odnětí svobody. Byli jsme zde však i pro rodinné příslušníky, partnery a další blízké osoby. Spolu jsme hledali správný směr a cestu z těžkostí ven.

Touto cestou děkujeme městům, krajům, ministerstvům, nadacím i soukromým firmám a všem našim příznivcům, kteří nám laskavě v roce 2021 pomáhali. Děkujeme nejen za finanční pomoc, ale i za pomoc lidskou, za všechny poskytnuté roušky, respirátory a další ochranné pomůcky, díky kterým jsme i v době „lockdownu“ drželi naše služby otevřené a mohli jsme zůstat s lidmi, kteří naše služby potřebovali více než kdy jindy.

Aktivně působíme ve více než 50 obcích Královéhradeckého, Libereckého, Pardubického a Středočeského kraje. Naše služby jsou zaměřené především na sociální a zdravotní stabilizaci našich klientů, zvýšení jejich kompetencí k řešení životních situací, posílení a podporu funkčního rodinného prostředí a zvýšení odolnosti vůči různým formám rizikového chování. Skrze naše služby se vědomě a nemalou měrou podílíme také na ochraně veřejného zdraví, spolupracujeme s odbornou veřejností na zvyšování kvality poskytovaných služeb a aktivně ovlivňujeme odborné i právní prostředí neziskového sektoru v České republice.

Díky vaší podpoře jsme mohli nechat dveře otevřené a nabídnout služby klientům v Ambulancích v Hradci Králové, Náchodě, Pardubicích, Svitavách a Mladé Boleslavi. V Centru poradenských služeb pro obviněné a odsouzené, které v současné době působí v 10 vězeňských zařízeních na území 5 krajů. Dále v našich Kontaktních centrech v Hradci Králové, Pardubicích a také v Centru adiktologických služeb v Nymburce. S klienty jsme v rámci Terénních programů trávili čas v ulicích Královéhradeckého, Pardubického a Středočeského kraje. Díky podpoře Potravinové banky v Hradci Králové a Pardubicích jsme také mohli zprostředkovat jídlo těm, kteří ho nejvíc potřebují a někdy se kvůli jeho nedostatku nacházejí na samé hranici života a nemoci.

 

Za podporu děkujeme těmto ministerstvům:

Úřad vlády České republiky a Ministerstvu práce a sociálních věcí.

Za podporu děkujeme těmto krajům:

Královéhradecký kraj, Liberecký kraj, Pardubický kraj a Středočeský kraj.

Za podporu děkujeme těmto městům:

Broumov, Česká Skalice, Česká Třebová, Dobruška, Hořice, Hradec Králové, Hronov, Chlumec nad Cidlinou, Choceň, Chrudim, Chvaletice, Jablonec nad Nisou, Jaroměř, Kostelec nad Orlicí, Králíky, Lanškroun, Letohrad, Litomyšl, Milovice, Mladá Boleslav, Mnichovo Hradiště, Moravská Třebová, Náchod, Nová Paka, Nové Město nad Metují, Nový Bydžov, Nymburk, Pardubice, Poděbrady, Police nad Metují, Polička, Přelouč, Rychnov nad Kněžnou, Sadská, Svitavy, Ústí nad Orlicí, Vysoké Mýto, Žamberk.

Za podporu děkujeme Nadačnímu fondu ŠKODA AUTO, Potravinové bance Hradec Králové a Potravinové bance Pardubice.