Poděkování za podporu našich služeb v roce 2016

thank-youLaxus z.ú. je profesionální organizace s dlouholetou tradicí v poskytování odborných služeb, zaměřených na závislostní a další rizikové chování. Praxe v oblasti drogových služeb nás naučila, že se vyplatí problémům předcházet a při jejich řešení věnovat pozornost jednotlivcům, rodinám i jejich okolí.

Do naší cílové skupiny spadají uživatelé drog, alkoholu, patologičtí hráči, lidé v konfliktu se zákonem a ve výkonu vazby nebo trestu odnětí svobody. Našich služeb využívají i rodinní příslušníci, partneři a další osoby, blízké výše uvedeným skupinám.

Mezi naše cíle patří sociální a zdravotní stabilizace klientů, zvýšení jejich kompetencí k řešení životních situací, posílení a podpora funkčního rodinného prostředí, zvýšení odolnosti klientů vůči různým formám rizikového chování, podílení se na ochraně veřejného zdraví, spolupráce s odbornou veřejností na zvyšování kvality poskytovaných služeb a aktivní ovlivňování odborného i právního prostředí neziskového sektoru v ČR.

Abychom naše poslání naplnili, provozujeme Ambulantní centra v Hradci Králové a Pardubicích, jejich detašovaná pracoviště ve Svitavách a Mladé Boleslavi, Centrum poradenských služeb pro obviněné a odsouzené, které aktuálně působí v deseti vězeňských zařízeních šesti krajů, Centra terénních programů v Královéhradeckém a Pardubickém kraji, dvě Kontaktní centra v Hradci Králové a Pardubicích a Centrum adiktologických služeb v Nymburce. Celkem působíme ve více než třiceti městech Královéhradeckého, Libereckého, Pardubického a Středočeského kraje, ale také v Praze a na Vysočině.

Letos se nám, kromě zachování a dalšího rozvoje již existujících služeb, podařilo realizovat služby následné péče, projekt, financovaný z Evropského sociálního fondu prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost a ze státního rozpočtu ČR, opět jsme poskytli možnost otestovat si EEG biofeedback zdarma, nově pomáháme i s ADHD a mimosoudním urovnáním sporů. V rámci Analytického týmu jsme realizovali výzkum drogové scény na Jičínsku, aktuálně zkoumáme problematiku gamblingu a chystáme se na důkladný průzkum prodeje injekčních stříkaček v lékárnách. Společně se Semiramis, z.ú. jsme se sdružili pod hlavičkou LSA.partners.

Za podporu, díky které jsme mohli letos klientům poskytovat naše služby, tedy děkujeme:

 

 

Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR

Ministerstvo práce
a sociálních věcí ČR

 

Ministerstvo spravedlnosti ČR

Ministerstvo spravedlnosti ČR

 

 

Úřad vlády České republiky – Rada vlády pro koordinaci protidrogové politiky

Úřad vlády České republiky
Rada vlády pro koordinaci
protidrogové politiky

Ministerstvo zdravotnictví ČRMinisterstvo zdravotnictví ČR
Královéhradecký krajKrálovéhradecký kraj Liberecký krajLiberecký kraj
Pardubický krajPardubický kraj Středočeský krajStředočeský kraj
BroumovBroumov Česká SkaliceČeská Skalice Česká TřebováČeská Třebová HořiceHořice  

Hradec Králové
Hradec Králové

HronovHronov ChrudimChrudim Jablonec nad Nisou
Jablonec nad Nisou
JaroměřJaroměř Kostelec nad OrlicíKostelec nad Orlicí
LanškrounLanškroun LetohradLetohrad LiberecLiberec LitomyšlLitomyšl MiloviceMilovice
Moravská TřebováMoravská Třebová NáchodNáchod Nová Paka

Nová Paka

Nové Město nad MetujíNové Město nad Metují Nový BydžovNový Bydžov
NymburkNymburk  

Pardubice

Pardubice

PoděbradyPoděbrady PoličkaPolička Přelouč

Přelouč

Rychnov nad KněžnouRychnov nad Kněžnou SadskáSadská SvitavySvitavy Ústí nad OrlicíÚstí nad Orlicí ŽamberkŽamberk

Nadace ČEZNadace ČEZ