Děkujeme za podporu v roce 2022

V loňském poděkování jsme v úvodu psali o tom, že předchozí rok byl ve znamení světové pandemie Covid-19 a přinesl s sebou mnoho těžkostí. Do roku 2022 jsme však vstupovali s nadějí, očekáváním lepších a radostnějších dní. V únoru 2022 se k doznívajícím „covidovým dnům“ přidala invaze na Ukrajinu. Nelenili jsme, nejenže jsme zde zůstali po boku svých klientů, a díky našim donátorům jsme jim nadále mohli plnohodnotně poskytovat pomoc a podporu, ale zapojili jsme se také okamžitě i do další, dobrovolné pomoci. Nejen naši pracovníci pořádali sbírky, překládali informační letáky a zapojovali se na různých platformách pomoci, ale pomohli i naši klienti. Každý tak, jak mohl.


My jsme ovšem díky vám, našim donátorům, mohli i přes tyto nelehké a smutné dny pomáhat rozplétat různé životní příběhy. Mnohdy skutečně náročné a složité. Pomáhali jsme zlepšovat kvalitu života především uživatelům návykových látek, patologickým hráčům, lidem v konfliktu se zákonem, ve výkonu vazby nebo trestu odnětí svobody. Pomocnou ruku jsme nabízeli i rodinným příslušníkům, partnerům a dalším blízkým osobám našich klientů.
V duchu našeho motta jsme společně neúnavně hledali správný směr a tak jako v předchozích letech i samotnou cestu z nesnází ven.


Touto cestou děkujeme městům, krajům, ministerstvům, nadacím i soukromým firmám a všem našim příznivcům, kteří nám s laskavostí v roce 2022 pomáhali. Děkujeme nejen za finanční pomoc, ale i za pomoc lidskou, za milá a povzbudivá slova, která k nám směrem od vás putovala.


Aktivně působíme ve více než 50 obcích Královéhradeckého, Libereckého, Pardubického a Středočeského kraje. Naše služby jsou zaměřené především na sociální a zdravotní stabilizaci našich klientů, zvýšení jejich kompetencí k řešení životních situací, posílení a podporu funkčního rodinného prostředí a zvýšení odolnosti vůči různým formám rizikového chování. Skrze naše služby se vědomě a nemalou měrou podílíme také na ochraně veřejného zdraví, spolupracujeme s odbornou veřejností na zvyšování kvality poskytovaných služeb a aktivně ovlivňujeme odborné i právní prostředí neziskového sektoru v České republice.


Díky vaší podpoře jsme mohli nechat dveře otevřené a nabídnout služby klientům v Ambulancích v Hradci Králové, Náchodě, Pardubicích, Svitavách, Mladé Boleslavi a Mnichově Hradišti. V Centru poradenských služeb pro obviněné a odsouzené, které v současné době působí v 10 vězeňských zařízeních na území 5 krajů. Dále v našich Kontaktních centrech v Hradci Králové,  Pardubicích a také v Centru adiktologických služeb v Nymburce. S klienty jsme v rámci Terénních programů trávili čas v ulicích Královéhradeckého, Pardubického a Středočeského kraje. Díky podpoře Potravinové banky v Hradci Králové a Pardubicích jsme také mohli zprostředkovat jídlo těm, kteří ho nejvíc potřebují a někdy se kvůli jeho nedostatku nacházejí na samé hranici života a nemoci.

Za podporu děkujeme těmto ministerstvům:
Úřad vlády České republiky a Ministerstvu práce a sociálních věcí.


Za podporu děkujeme těmto krajům:
Královéhradecký kraj, Liberecký kraj, Pardubický kraj a Středočeský kraj.


Za podporu děkujeme těmto městům:
Broumov, Česká Skalice, Česká Třebová, Dobruška, Hlinsko, Hořice, Hradec Králové, Hronov, Chlumec nad Cidlinou, Choceň, Chrudim, Chvaletice, Jablonec nad Nisou, Jaroměř, Kostelec nad Orlicí, Králíky, Lanškroun, Letohrad, Litomyšl, Milovice, Mladá Boleslav, Mnichovo Hradiště, Moravská Třebová, Náchod, Nová Paka, Nové Město nad Metují, Nový Bydžov, Nymburk, Pardubice, Poděbrady, Police nad Metují,  Polička, Přelouč, Rychnov nad Kněžnou, Sadská, Svitavy, Ústí nad Orlicí, Vysoké Mýto, Žamberk.


Za podporu děkujeme Nadaci ČEZ, Potravinové bance Hradec Králové a Potravinové bance Pardubice.