Databáze častých dotazů
Laxus z.ú. > On-line poradna Laxus z.ú. > Databáze častých dotazů

jak je to s drogama

Řešení Dobrý den. Zajímalo by mně jak na tom podle vás jsem. Je to asi rok co jsem začla s drogama, ale nikdy jsem nebyla nějak závislá nebo tak spíš takový klasický experimenty. U nás stejně hážou všechny do jednoho pytle takže jsme prý všichni smažky. To si pak říkám, že moc nevidím rozdíl, když si každej dává něco.
Stačí vidět ty lidi který vysedávají skoro každej den v hospodě a jdou domů na kaši. No u mně to
vypadá asi tak, že si dáme s kamarádama hlavně na akcích nebo jen tak venku nějakou kouli nebo tripa, houby, do toho se hulí a tak, párkrát jsem měla i piko. Pořád mi to přišlo tak nějak v klidu prostě to je s těma lidma, když se jdeme bavit a tak a není to každej den a nemyslím, že by z toho měl někdo nějaký problémy.
Ale pak jsem se dostala k jedněm známým na byt a tak bych asi nechtěla dopadnout. Nemají tam nic
jinýho než bordel a mezi tim se jim válí psaníčka s pikem a už je to na nich myslím i dost vidět jsou celý šedý a hubený přijde mi to docela hrozný. Tak si říkám, že tohle už není moc sranda.
No jenže pak jsme všichni někde zas s kámošema na akci a tam mi to přijde úplně jiný, každej je tam v pohodě no a já si tím pádem vždycky taky něco s nima dám a neřeším to. Jak jsem mezi těma lidma, tak na to mám prostě chuť a baví mně to.
Jenže jsem se teď začla trochu bát co když už to na sobě nepoznám, co když mám našlápnuto k tomu, že nakonec budu ta smažka co se z toho nedostane... Jak se tomu dá vyhnout? Nebo co byste
mi poradili. Rodiče to neví a zatím to berou, že prostě někde maximálně popíjíme, ale bojím se, že to na mně začne být vidět a že to poznají, máma si všimla, že jsem prý zhubla, ale tak to se dá vysvětlit různě. Stejně nevím jak bych jim vysvětlila, že o nic nejde, že to nijak nepřeháním, protože jak se řeknou drogy, tak všichni vyšilujou. Stejně si pořád říkám, že když někdo může celej život pít alkohol o víkendu nebo i po práci se vykalit a pak normálně fungovat tak proč by to nešlo tak i s drogama?

Dobrý den,

Z toho, co píšete, se zdá, že jste ve fázi příležitostného užívání - Vaše užívání drog je zatím víkendové a je spojeno s volným časem nebo určitým typem aktivit.
Také máte zkušenost z návštěvy na "bytě" kde bydlí zřejmě Ti, pro něž sepravděpodobně stal pervitin každodenní potřebou a jejich priority se posunuly "někam jinam" na rozdíl např. od těch Vašich priorit. Zároveňvnímáte, že lidé na "bytě" už jsou na pohled trochu jiní, šedější ahubenější než Ti ostatní. A z toho, co píšete se zdá, že byste tak vypadat nechtěla, že nechcete, abyste se dostala do stejné situace jako známí z bytu.
O Vašem užívání drog vědí prozatím jan Vaši kamarádi, před rodiči tuto skutečnost tajíte a zatím se zdá, že si ničeho nevšimli - snad kromě toho,že si máma všimla, že jste zhubla.
Možná se ve Vašem životě změnilo i něco dalšího, avšak to ještě nejste schopna vidět a nemůžete na to momentálně získat patřičný náhled.
Také se ptáte, jak je možné, že společnost toleruje lidi, kteří popíjí povečerech a víkendech alkohol v podstatě po celý život a na lidi, kteří užívají jiné návykové látky než-li alkohol po víkendech je pohlíženo zcela jinak.
Jednou z možnách odpovědí je konstatování, že společnost je na alkohol a jeho uživatele zvyklá a je v podstatě společenskou konvenci se občas napít,Zároveň bych rád zdůraznil, že alkohol je po opiátech druhou nejvícenávykovou látkou a počet osob léčících se ze závislosti na alkoholu z české populaci roste každým rokem.
A víkendové užívání drog? Ano, je možné, že po určitou dobu budete užívat drogy pouze o víkendech a po určité době zjistíte,že bude lepší pokud drogy užívat nebudete.
Také se Vám ovšem může stát, že se z Vás stane tzv. problémová uživatelka drog a budete vypadat podobně jako Vaši známí na "bytu". A jak bude vypadat Váš příběh záleží na mnoha faktorech, které nejsem schopen z Vašeho dotazu rozklíčovat.
Teď si možná můžete sama pro sebe položit otázku, jestli není něco, co bystemohla ztrácet tím, že užíváte návykové látky a jestli se s Váma neděje něco,co byste sama nechtěla.
Také je otázka, do jaké míry jste schopna nahlédnout sama na vlastní život a vlastní počínání.
Doufám, že jsem alespoň částečně odpověděl na Vaše otázky. Pokud ne,neváhejte nás opět kontaktovat. Můžete nás navštívit i osobně v našem Ambulantním centru. Služby jsou anonymní a zdarma, aktuální kontakty na nás najdete na webových stránkách laxus.cz, záložka Chci přestat.
Za Ambulantní centrum v Hradci Králové zdraví a pěkný den přeje

Martin Svoboda
 
Byl tento příspěvek přínosný? ano / ne
Detaily příspěvku
Identifikátor příspěvku: 6
Kategorie: Účinky drog, detekovatelnost drog v moči a krvi
Datum přidání: 28-Jul-2016 13:10:20
Počet zobrazení: 553
Hodnocení (Hlasy): Položka hodnocena 4.0/5.0 (8)

 
<< Zpět

Powered by Help Desk Software HESK™
Brought to you by Help Desk Software SysAid